Czym jest Skin Fade?

Skin Fade to idealna fryzura dla mężczyzn ceniących dobre precyzyjne cięcie, chcących uzyskać idealną proporcję głowy do twarzy. 

Skin Fade to idealna fryzura dla mężczyzn ceniących dobre precyzyjne cięcie, chcących uzyskać idealną proporcję głowy do twarzy. 

Zmieniają się mody w fryzjerstwie, ale Skin Fade zawsze będzie na topie, bo jest solidnym męskim fundamentem  i pozwala wyzwolić kreatywność  fryzjera męskiego a klientowi uzyskać zbilansowane i precyzyjne strzyżenie. 
W dosłownym tłumaczeniu to cieniowanie – blaknięcie na skórze, czyli cieniowanie włosów do gołej skóry. Skin Fade to też stopniowanie  włosów od gładkiej skóry do dłuższych  włosów.
Jest to trudna technika ze względu na trudność w wyznaczeniu  idealnej linii zero, która może być linią horyzontalną, diagonalną, a nawet okrągłą. 


Ważna jest precyzja, jeśli linia zero będzie nierówna to fade wyjdzie postrzępiony i nie będzie odpowiedniego balansu w wykonanej fryzurze. Skin Fade jest balansowaniem i próbą uzyskania odpowiednich przejść od ciemnego do szarego i jasnego. To taka gra ze światłem, by uzyskać zbilansowaną formę fryzury.
Linia zero czy też Guard Line jest bardzo ważna, ale dalsze umiejętne przechodzenie nasadkami to też cenna umiejętność,  dlatego jeśli chcesz poznać tajemnicę jak zrobić dobrego Skin Fade zapisz się na jednodniowe szkolenie ze Skin Fade’a w Akademii Barberingu THE BRO w Poznaniu www.thebro.pl

 

Linia zero oraz umiejętne stosowanie nasadek to połowa sukcesu, ponieważ by osiągnąć dobrego Skin Fade’a ważne są następujące aspekty:

  • Plan Pracy, czyli podział pracy na sekcje – jak to zrobić pokażemy na szkoleniu lub w osobnych rozważaniach na temat SF.
  • Postawa – jeśli stoisz prosto i angażujesz się to Skin Fade będzie dobrze zbilansowany, w przeciwnym razie twoja praca będzie nierówna i postrzępiona.
  • Wiedza teoretyczna – znajomość algorytmów-schematów i umiejętność dopasowania do włosów .

 

Możesz zakupić  je tutaj i sam poćwiczyć lub wybrać się na szkolenie, w którym pokażemy Tobie 3 najważniejsze techniki Skin Fade, oraz pokażemy jakiego schematu użyć.

 

 

Udostępnij

Polecane wpisy