O nas

Wyjątkowe miejsce w parku Stare Koryto Warty, dokładnie w prostej linii pomiędzy Starym Rynkiem, a KontenerART.

Akademia Barberingu
THE BRO

Powstanie Akademii to efekt zdobytego w ciągu kilkuletniej pracy doświadczenia na rynku barberskim. To miejsce z wyjątkową atmosferą, którą tworzy nieprzeciętne wnętrze pozwalające w komfortowy sposób zdobywać zawód barbera.

Wyjątkowość tego miejsca to jednak nie tylko wystrój, ale i ludzie, którzy tam szkolą: Victor Leanca & Stylowy Brodacz. Akademia Barbeingu THE BRO połączyła tych 2 edukatorów / szkoleniowców, których kompetencje doskonale się uzupełniają. Ich prawdziwe relacje, pozytywne emocje i różne perspektywy sprawiają, że nasza Akademia jest miejscem wyjątkowym.

Jesteśmy dumni z wyszkolenia licznego grona poznańskich barberów, którzy właśnie u nas stawiali swoje pierwsze kroki w barberingu.

Poza tym bogata oferta szkoleniowa i praktyczny sposób przekazywania wiedzy czyni nas skutecznymi szkoleniowcami. Podchodzimy indywidualnie do uczniów, cechuje nas skuteczne rzemieślnicze podejście, bez przerostu formy nad treścią, bez matematycznych łamigłówek, od podstaw. Uwielbiamy uczyć w najprostszy możliwy sposób! Akademia Barberingu THE BRO to miejsce gdzie każdy może zmienić swoje życie i nauczyć się nowego zawodu.

Nasze Wartości

01

PRAKTYKA​

Stawiamy na praktykę i jeszcze raz praktykę, dzięki temu buduje się swoje umiejętności. Dajemy podstawy barberingu, a potem trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

02

SKUTECZNOŚĆ ​

Szkolimy bez zbędnych matematycznych łamigłówek, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, bez ograniczeń. Stawiamy na proste i skuteczne rozwiązania.

03

POKORA​

Bycie dobrym Barberem to ciągła nauka nowych rzeczy, to proces na całe życie, to otwarty umysł.

To ciągłe szukanie lepszych rozwiązań i korzystanie z doświadczenia innych Barberów. Wiara w siebie, ale też świadomość własnych ograniczeń.

04

Cierpliwość

Sukces osiągają nie najsilniejsi i najmądrzejsi, ale Ci najbardziej wytrwali. Konsekwencja w działaniu jest kluczem do sukcesu.

Poznaj naszych szkoleniowców

VICTOR LEANCA

Trener | Barber

Jako trener prowadzi szkolenia barberskie.
Główny szkoleniowiec Akademii Barberingu THE BRO, wyszkolił od zera większość obecnych
barberów z poznańskich barbershopów.

Jego atutem jest prosty i skuteczny sposób przekazywania wiedzy, udostępnia praktyczne
rozwiązania, które pomagają w szybkim poznaniu zasad pracy z klientem.

Na co dzień zarządza salonem fryzjerskim męskim THE BRO Barbershop Chwaliszewo w Poznaniu z 8 stanowiskami, sam również strzyże klientów.

Wygrał I miejsce w rywalizacji barberów z całej Polski w konkurencji Fast Fade Fight – w ciągu 20 minut zdeklasował konkurentów jakością wykonanej fryzury w tak krótkim czasie.

 

Ukończone szkoły:

 • szkoła fryzjerska w Mołdawii – fryzjer męski
 • szkolenie Mario Mayer – fryzury użytkowe
 • szkolenie u ambasadora Reuzel Mateusza Delmy
 • szkolenie u Tomasz Zimny – długie włosy
 • szkolenie Pakamera Kamil Turlej – Skin Fade
 • szkolenie u ambasadora marki American Crew

Sebastian Bogdanowicz

vel. STYLOWY BRODACZ
Trener | Barber

Założyciel THE BRO Barbershops Poznań, działający w branży w poznańskim środowisku barberingu od 2015 roku, właściciel marki Stylowy Brodacz.

Jego specjalnością jest w zarządzanie salonem barberskim, sprzedaż męskich kosmetyków do pielęgnacji włosów i brody oraz profesjonalna obsługa klienta na najwyższym poziomie, ale jest także praktykującym barberem.

Jako szkoleniowiec przekazuje wiedzę dotycząca strzyżenia brody, kosmetyków, relacji z klientem oraz jak prowadzić biznes i być świadomym szefem.

Ukończone szkolenia:

 • szkolenie kurs barberski od podstaw Mario Mayer Wrocław
 • certyfikat świadomego szefa barbershop – Akademia Barberingu Mayer&Matykiewicz
 • szkolenie Haircut Level 1 u ambasadora Reuzel Mateusz Delma
 • szkolenie podstawowe strzyżenie męskie Tomasz Zimny
 • szkolenie w zakresie strzyżenia i stylizacji brody Pakamera Kamil Turlej Warszawa
 • warsztaty z zakresu strzyżeń męskich i brody Dawid Kawczyński Chałupki